Σεμινάριο για γονείς μαθητών της Α΄ τάξης υλοποίησε στο 2ο Γυμνάσιο το Κέντρο Πρόληψης «Δίαυλος»
Μετά από την πρόσκληση των εκπαιδευτικών του 2ου Γυμνασίου Λευκάδας κας Γρηγόρη, Καλούδη και Χαραλάμπους, υλοποιήθηκε τη Δευτέρα 11 Απριλίου 2022, από το Κέντρο Πρόληψης Λευκάδας, «Δίαυλος», σεμινάριο για γονείς μαθητών της Α΄ τάξης, με τίτλο: «ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ: Αλλαγές, Εφηβεία και Όρια».
Συντονίστρια ήταν η κα Σοφία Ασπρογέρακα, Κοινωνική Ανθρωπολόγος-M.Ed., επιστημονικό στέλεχος του Κ.Π.
Ευχαριστούμε θερμά τις εκπαιδευτικούς για την πρόσκληση, τους γονείς που παρευρέθηκαν και συμμετείχαν, καθώς και το Διευθυντή κ. Ρεκατσίνα για τη φιλοξενία στο χώρο του σχολείου.
Για το Κέντρο Πρόληψης