Ο Επιτάφιος στον ΙΝ Αγίου Νικολάου στα Κολυβάτα Αλεξάνδρου
Άνοιξε ξανά τις πόρτες του το απόγευμα της Μεγάλης Παρασκευής 22 Απρίλη 2022 για την καθιερωμένη ακολουθία του Επιταφίου ο Ιερός Ναός του Αγίου Νικολάου στα Κολυβάτα Αλεξάνδρου, στους πρόποδες των Σκάρων, σημείο αναφοράς των όπου γης Κολυβιατών.
Ο Επιτάφιος είχε στολιστεί νωρίτερα το πρωί από τους Μπάμπη Κολυβά, Αμαλία Φούρου και Βούλα Κατσαρού, ενώ για τον ευπρεπισμό του περιβάλλοντα χώρου και της εκκλησίας είχαν φροντίσει οι Μπάμπης Κολυβάς, Ιωάννα Καββαδά, Βασιλική Μανωλίτση και Nikolina Tosheva.
Χρόνια Πολλά, Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα στους όπου γης Κολυβιάτες.