Η ακολουθία και περιφορά του Επιταφίου στην Ιερά Μονή Φανερωμένης Λευκάδας
Από την ακολουθία και την περιφορά του Επιταφίου, συνοδεία της μπάντας της Φιλαρμονικής Εταιρείας Λευκάδας, στο ιστορικό Μοναστήρι της Φανερωμένης στη Λευκάδα.
Το κουβούκλιο του Επιταφίου ανθοστολισμένο με επιμέλεια και ιδιαίτερη φροντίδα ήταν χάρμα οφθαλμών για όσους είχαν την ευκαιρία να παραβρεθούν στον Επιτάφιο μέσα σε ένα όμορφο φυσικό περιβάλλον με θέα τα καταγάλανα νερά του Ιονίου.
Ανάμεσα στους πολυπληθείς προσκυνητές ήταν ο βουλευτής Λευκάδας, κ. Αθανάσιος Καββαδάς, και ο Δήμαρχος Λευκάδας, κ. Χαράλαμπος Καλός.