Ο Τηλυκράτης κέρδισε εκτός έδρας 3-0 τον Παναγρινιακό | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Δεκ 11th, 2022

Ο Τηλυκράτης κέρδισε εκτός έδρας 3-0 τον Παναγρινιακό

panagriniakos_tilikratis

Ο Τηλυκράτης επικράτησε εκτός έδρας 3-0 του Παναγρινιακού, το απόγευμα της Κυριακής 11 Δεκέμβρη για την 6η Αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής. Η λευκαδίτικη ομάδα προηγήθηκε ήδη 2-0 στο ημίχρονο. Στο 15΄ ο Παπανίκου με καλοχτυπημένο κόρνερ σέρβιρε τον Γιώργο Τακίδη ο οποίος έκανε με καφαλιά το 0-1, και στο 23΄ σε νέα σέντρα του Παπανίκου ο Γρηγόρης Νιφορόπουλος έκανε κι αυτός με κεφαλιά το 0-2.

Ο Παναγρινιακός προσπάθησε ν αντιδράσει όμως το σουτ του Μήλιου από καλή θέση και η προβολή του Μανιώτη πριν την ανάπαυλα δεν έφερε τη μείωση. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι θέλησαν να μειώσουν γρήγορα όμως την οποία πίεση την απορρόφησε η άμυνα του Τηλυκράτη. Στο 83΄ ο διαιτητής Τσιώρης έδωσε πέναλτι σε έξοδο του Μανιάτη στον Σοροβό το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κλάιντι Τόσκα κάνοντας το τελικό 0-3.

Ο Παναγρινιακός έμεινε με δέκα παίχτες στο 88 λόγω απευθείας κόκκινης του Τσακανίκα για μαρκάρισμα.

ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΣ: (Β. Ξανθόπουλος) Μανιάτης, Παλιάτσας (58 Τσακανίκας) Γκόλιας, Σωτηρόπουλος, Λίτσος, Μανιώτης, Τσιούνης (85 Τουρλίδας), Κοντογιάννης (58 Καντάνης), Τσάκνης (85 Φραγκούλης) Μήλιος, Βασιλόγιαννης (58 Τσοπανάς)

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: (Α. Παντζιαράς) Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Τακίδης, Γιαννιώτης, Τόσκα, Νιφορόπουλος, Σκιαδάς, Γκουντρουμπής, Οκάν, Ζδράβος.

Τα αποτελέσματα της 5ης Αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής (3ος Όμιλος)

ΠΟ Φήκης-ΑΠΣ Ζάκυνθος 3-2

ΑΕ Λευκίμμης-Χαλκίδα 1-0

Ναυπακτιακός Αστέρας-Αστέρας Πετριτή 2-1

ΑΟ Υπάτου-ΑΟ Τρίκαλα 2-0

Διγενής Νεοχωρίου-Βύζας Μεγάρων 0-0

Παναγρινιακός-Τηλυκράτης 0-3