Σήμερα Σάββατο 17 Δεκέμβρη στις 6:30 μ.μ. το συλλαλητήριο του Εργατικού Κέντρου
Σήμερα Σάββατο 17 Δεκέμβρη 2022, στις 6:30 μ.μ., στον Άγιο Μηνά, θα πραγματοποιηθεί το συλλαλητήριο του Εργατικού Κέντρου Λευκάδας-Βόνιτσας. Στο επίκεντρο των διεκδικήσεων βρίσκονται αυτές για ουσιαστικά μέτρα αντιμετώπισης της ακρίβειας και της ενεργειακής φτώχειας, καλώντας τον λαό να πάρει τη σκυτάλη από την πανελλαδική πανεργατική απεργία και να προετοιμάσει νέα απεργία μέσα στον Γενάρη.
Στην κινητοποίηση καλούν επίσης ο Σύλλογος Εργαζομένων του νοσοκομείου Λευκάδας και ο Σύλλογος Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Λευκάδας.