Την πίτα του θα κόψει την Κυριακή το παράρτημα Λευκάδας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας
Το παράρτημα Λευκάδας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας θα κόψει την πρωτοχρονιάτικη πίτα του την Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2023 στις 6μμ στον φιλόξενο χώρο του Cafe Boschetto.
Εμείς προσκαλούμε όλα τα μέλη του παραρτήματος, κάθε μαθηματικό αλλά και οποιονδήποτε μικρό ή μεγάλο φίλο των μαθηματικών για να συζητήσουμε από κοντά, να ανταλλάξουμε απόψεις και να περάσουμε όμορφα αυτό το κυριακάτικο απόγευμα.
Ο Πρόεδρος
Νίκος Τζίφας
Ο Γεν. Γραμματέας
Μήτσος Βάρσος