Υπαίθριο «τσίκνισμα» με πρωτοβουλία του πολιτιστικού συλλόγου «οι Σκάροι» στη Νικιάνα
Υπαίθριο «τσίκνισμα» με πρωτοβουλία του Πολιτιστικού Συλλόγου Νικιάνας «οι Σκάροι» έγινε το απόγευμα της Τσικνοπέμπτης 16 Φλεβάρη 2023 στη Νικιάνα Λευκάδας.
Τα σουβλάκια και τα λουκάνικα που προσφέρθηκαν δωρεάν σε κατοίκους του χωριού και περαστικούς ήταν προσφορά του συλλόγου και του Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Λευκάδας.
Ναστε καλά ρε χωριανοί που βάλαμε τέτοια τραγούδια γιατί στη χώρα και στην Καρυά βάλανε μακεδονικά και θρακιωτικα