Το Επιμελητήριο για την υπογραφή συμφώνου συνεργασίας για τα Πνευματικά Δικαιώματα
Λύση στο πρόβλημα χιλιάδων επαγγελματιών με τις εταιρείες πνευματικών δικαιωμάτων δίνουν τα Επιμελητήρια μέσω της υπογραφής συμφώνου συνεργασίας με την Αυτοδιαχείριση
Το Επιμελητήριο Λευκάδας ενημερώνει όλα τα άμεσα ενδιαφερόμενα μέλη του ότι υπεγράφη Σύμφωνο Συνεργασίας μεταξύ των Επιμελητηρίων Ελλάδος και του ΟΣΔ Μουσικών Πνευματικών Δικαιωμάτων – η Αυτοδιαχείριση.
Η συμφωνία αυτή έρχεται να ρυθμίσει το τοπίο των πνευματικών δικαιωμάτων για το διάστημα 2018-2022 και αφορά στην έκδοση της άδειας δημόσιας εκτέλεσης μουσικής την οποία προμηθεύονται οι επιχειρήσεις.
Η προσχώρηση στο σύμφωνο θα δώσει λύσει στις χρόνιες δικαστικές διενέξεις χιλιάδων επαγγελματιών με τις εταιρείες πνευματικών δικαιωμάτων.
Οι εκπτώσεις και οι ρυθμίσεις οφειλών είναι σημαντικές, οπότε καλούμε όλες τις ενδιαφερόμενες επιχειρήσεις να προσχωρήσουν στο σύμφωνο.
Στην ιστοσελίδα του Επιμελητηρίου Λευκάδας μπορείτε να βρείτε:
1.ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ
2. ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ
3. THN ΑΙΤΗΣΗ-ΠΡΟΣΧΩΡΗΣΗΣ ΣΤO ΣΥΜΦΩΝΟ
Για να σας βοηθήσουμε στην προσχώρηση μπορείτε να προσέλθετε στα γραφεία του Επιμελητηρίου Λευκάδας, υπεύθυνη υπάλληλος κα Λάζαρη Πανωραία.
Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε στα τηλέφωνα του Επιμελητηρίου 2645022686, 2645022384, 2645022381, όλες τις εργάσιμες μέρες και ώρες: 8.30π.μ – 4 μ.μ. και στα emails enimerosi.lefkadachamber@gmail.com, info.lefkadachamber@gmail.com.
ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ