Πρωταθλητής Αττικής στη λύση σκακιστικών προβλημάτων για το έτος 2023 ο Παναγιώτης Κονιδάρης
Πρωταθλητής Αττικής στη λύση σκακιστικών προβλημάτων για το έτος 2023 αναδείχτηκε στον 19ο Ανοιχτό Διαγωνισμό Λύσης Σκακιστικών Προβλημάτων Αττικής, που έγινε την Κυριακή 2 Απριλίου 2023, στην αίθουσα του Σκακιστικού Ομίλου Αιγάλεω, ο Μεγανησιώτης Παναγιώτης Κονιδάρης.
Όπως ο ίδιος γράφει στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook, αναδείχτηκε πρωταθλητής κυριολεκτικά στο φώτο-φίνις, με 51,5/60 βαθμούς, όσους και ο GM Σταμάτης Κούρκουλος, αλλά με 2΄ καλύτερο χρόνο.
Να τον συγχαρούμε και να του ευχηθούμε περαιτέρω επιτυχίες.