Play off: Κέρδισε στην παράταση τον Βίκο Ιωαννίνων η Δόξα
Ο Μ. Γ. Σ. Γέφυρας αντίπαλος στην επόμενη φάση
Για τη Β΄ Εθνική Ανδρών πραγματοποιήθηκαν αγώνες της Α΄ Φάσης (3η αγωνιστική) των play off. Στον 3o όμιλο η Δόξα Λευκάδας κέρδισε στην παράταση 77-80 τον Βίκο Ιωαννίνων κάνοντας το 3-2 στη μεταξύ τους σειρά. Αντίπαλος της λευκαδίτικης ομάδας στην επόμενη φάση θα είναι ο Μ. Γ. Σ. Γέφυρας.
Με ανάρτηση στην επίσημη σελίδα της ομάδας στο facebook το ΔΣ της Δόξας Λευκάδας ευχαριστεί όλους όσους ακολούθησαν την ομάδα στα Γιάννενα καθώς και την διοίκηση του Βίκου για την φιλοξενία.
Βίκος Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 77-80 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 11-26, 32-43, 49-53, 69-69 (κ.α.), 77-80
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Λουλουδιάδης, Σιταρίδης
Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος-Καΐκας): Γυφτάκης, Αναγνωστάκης 7(1), Μαυρογιάννης 22(4), Ιωαννίδης, Τσιλούλης 16, Πάτρας 13, Καλαμπάκας 4, Σταυρόπουλος 2, Κοτσάνος, Τζόρτζεβιτς-Μαρίνκοβιτς 13(2).
Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος, Νούσης): Χείλαρης 20(3), Σταματέλος, Βακουφτσής 12(1) Ντόβας, Τσιαβές 6, Τζόλος 19(1), Μανάκας 11, Κουρτίδης 5, Βούγιοβιτς 4, Βαγενάς 3(1).