Ενημέρωση από τον ΑΓΑ Εύαθλος Λευκάδας-Νυδριού
Άλλη μια μεγάλη επιτυχία για το τμήμα Κικ Μποξ του ΑΓΑ ΕΥΑΘΛΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ και τους 7 αθλητές μας που συμμετείχαν στο EPIRUS CHALLENGE II.
Ο σύλλογός μας αγωνίζονταν παράλληλα σε δυο εκδηλώσεις στην Θεσσαλονίκη σε πρωτάθλημα Ταεκβοντό και στα Ιωάννινα σε πρωτάθλημα ΚΙΚ ΜΠΟΞ στο EPIRUS CHALLENGE II.
Οι 4 αθλητές στις κατηγορίες παίδων – εφήβων κατέκτησαν 2 χρυσά & 2 ασημένια μετάλλια και στους πανπαίδες οι αθλητές που αγωνίστηκαν κατέκτησαν μετάλλιο συμμετοχής.
Οι προπονητές του συλλόγου μας Καββαδίας Ευσταθιος & Καραγιώργος Ιωάννης έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι από την επίτευξη παράλληλα και των δυο στόχων. Συνεχίζουμε να κυνηγάμε νέους στόχους και όνειρα.