Συνεχίζονται οι συσκέψεις και οι περιοδείες των υποψήφιων βουλευτών του ΚΚΕ
Συνεχίζονται με αμείωτο ρυθμό οι συσκέψεις, οι ομιλίες και οι περιοδείες σε εργασιακούς χώρους των υποψήφιων βουλευτών του ΚΚΕ στη Λευκάδα ενόψει των βουλευτικών εκλογών της 21ης Μάη
Το μεσημέρι της Παρασκευής 21 Απρίλη 2023 οι υποψήφιοι βουλευτές Αλέξανδρος Βεροιώτης, Θωμάς Καββαδάς και Ευγενία Κολυβά περιόδευσαν στον ΟΤΕ, τα ΓΑΚ – Αρχεία Ν. Λευκάδας, το Υποθηκοφυλακείο, την ΔΕΗ, το Κτηματολογικό Γραφείο και τις Υπηρεσίες της Αποκεντρωμένης Διοίκησης στη Λευκάδα.
Το Σάββατο 22 Απριλίου οι υποψήφιοι βουλευτές θα περιοδεύσουν στα χωριά Μαραντοχώρι (18:30), Βασιλική (19:30), Αγ. Πέτρος (20:30) και την Κυριακή 23 Απριλίου θα ακολουθήσει περιοδεία στα χωριά του Μεγανησίου, ενώ στις 12:00 το μεσημέρι θα μιλήσουν σε συγκέντρωση στην καφετέρια «Πέτρινο» στο Βαθύ.