Χωριά της νότιας Λευκάδας επισκέφτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές του ΚΚΕ
Σε χωριά της νότιας Λευκάδας περιόδευσε το απόγευμα του Σαββάτου 22 Απρίλη 2023 κλιμάκιο του ΚΚΕ ενόψει των βουλευτικών εκλογών της 21ης Μάη.
Συγκεκριμένα, οι υποψήφιοι βουλευτές του ΚΚΕ στο Ν. Λευκάδας Αλέξανδρος Βεροιώτης, Θωμάς Καββαδάς και Ευγενία Κολυβά επισκέφτηκαν τα χωριά Εύγηρο, Μαραντοχώρι, Βασιλική και Άγιο Πέτρο, ενώ έκαναν στάση και στο Πυροσβεστικό Κλιμάκιο Απολλωνίων όπου είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με το προσωπικό του κλιμακίου καθώς και με το νέο Διοικητή των Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Λευκάδος Πύραρχο Κωνσταντίνο Τσίκα.
Σήμερα, Κυριακή 23 Απριλίου 2023, οι υποψήφιοι βουλευτές θα περιοδεύσουν στα χωριά του Μεγανησίου, όπου στις 12:00 το μεσημέρι θα μιλήσουν σε συγκέντρωση στην καφετέρια «Πέτρινο» στο Βαθύ.