Στα χωριά Φτερνό, Βουρνικάς, Άγιος Ηλίας και Σύβρος περιόδευσαν οι υποψήφιοι βουλευτές του ΚΚΕ
Ενόψει των βουλευτικών εκλογών της 21ης Μάη, κλιμάκιο του ΚΚΕ με τους υποψήφιους βουλευτές Λευκάδας Αλέξανδρο Βεροιώτη, Θωμά Καββαδά και Ευγενία Κολυβά περιόδευσε το απόγευμα της Δευτέρας 24 Απρίλη τα χωριά Φτερνό, Βουρνικάς, Άγιος Ηλίας και Σύβρος.
Σήμερα, Τρίτη 25 Απρίλη 2023, οι υποψήφιοι βουλευτές θα περιοδεύσουν στη Ρούδα και στις 8:00 μ.μ. θα μιλήσουν στον Πόρο.