Η οργανωμένη πλέον παραλία του Αγίου Νικήτα…
Η οργανωμένη πλέον παραλία του Αγίου Νικήτα 27 Ιουνίου 2023, 7 το πρωί, με τα όλα της και πριν καλά – καλά σφίξουν οι ζέστες!
Όταν οι υποδομές έχουν υπερβεί τα όριά τους προ πολλού και ούτε δεκάρα τσακιστή δεν δόθηκε εδώ και δεκαετίες για έργα υποδομής και την αναβάθμισή τους, η φωτογραφία έρχεται να επισφραγίσει το «θαύμα» της τουριστικής ανάπτυξης χωρίς περιττά λόγια …
Αλήθεια οι λιγοστοί κάτοικοι αλλά και οι επαγγελματίες κυρίως, γιατί δεν αντιδρούν είναι αξιοπερίεργο!
Να περιμένουν άραγε τους …. «Βαρβάρους»!
Αναγνώστης
Σήμερα 1 Ιουλίου την ίδια ώρα οι καδοι ειχαν διπλάσιοι και ήταν καθαρο. Απλά οι 3 παραπάνω κάδοι δεν είναι «η λύση» στην οργανωμένη τυποις παραλία. Οργανωμένη σημαίνει και μια σειρά πράγματα ακόμα… Και κυρίως χημικές τουαλέτες- αποδυτηρια κ.α. Ψάχνουν απεγνωσμένα λουόμενοι για μια τουαλέτα και χτυπούν κουδούνια και πόρτες… Και χώρος αρκετό υπάρχει και δημοτικος χώρος είναι!
Ο χωρος αυτος βρισκεται πριν την περιοχή «Καλόγερος», εκει που αρχιζει ο λοφος, υπάρχει ένα μεγάλο πλάτωμα γεμάτο σκουπίδια ιδιωτών παρτημένα εδώ και 20 χρόνια τουλάχιστον!
Γιατι κανείς δεν αναλαμβάνει την ευθύνη του ;!