Ξεκίνησαν οι εργασίες για την επέκταση του νεκροταφείου της Νικιάνας
Ξεκίνησαν οι εργασίες για την επέκταση του νεκροταφείου της Νικιάνας σε αγροτεμάχιο 700 τ.μ. που γειτνιάζει με το υπάρχον κοιμητήριο, δωρεά του Οδυσσέα Μανωλίτση (Παπάτσα) στο Δήμο Λευκάδας.
Η εργολαβική σύμβαση με προϋπολογισμό 43.505,90€ και χρηματοδότηση από τη ΣΑΤΑ είχε υπογραφεί στις αρχές Δεκέμβρη 2022. Προβλέπεται να πραγματοποιηθούν οι παρακάτω εργασίες: κατασκευή περιμετρικά του κοιμητηρίου αργολιθοδομής συνολικού μήκους 103 μέτρων και διαμόρφωση της όψης της, διαμόρφωση τριών επιπέδων όπου θα στηριχθούν από αργολιθοδομές, κατασκευή σκαλοπατιών μεταξύ των επιπέδων για την διευκόλυνση της πρόσβασης, προμήθεια και διάστρωση κατάλληλου χώματος.