Απομακρύνθηκαν από την πλατεία Μαρκά οι εκτεθειμένες στον ήλιο φιάλες υγραερίου
Ύστερα από καταγγελία συμπολίτισσάς μας απομακρύνθηκαν άμεσα, με πρωτοβουλία της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Λευκάδας, οι φιάλες υγραερίου που βρισκόταν εκτεθειμένες στον ήλιο, χωρίς στέγαστρο, στην πλατεία Μαρκά, στην πόλη της Λευκάδας, όπως η ίδια κάνει γνωστό με ανάρτησή της στον προσωπικό της λογαριασμό στο facebook.
Η ίδια εκφράζει τις θερμές της ευχαριστίες στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Λευκάδας, που φρόντισε για την απομάκρυνσή τους, σε αντίθεση με την Δημοτική Αρχή, που, όπως η ίδια γράφει, «αγρόν ηγόρασε». Υπενθυμίζεται ότι η καταγγελία έγινε στην συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Λευκάδας την Τετάρτη 19 Ιουλίου.
Άγνωστο παραμένει αν οι φιάλες ήταν γεμάτες ή χωρίς περιεχόμενο.