Κατεπείγουσα συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου Λευκάδας την Πέμπτη 27 Ιουλίου 2023
Σε κατεπείγουσα συνεδρίαση συνέρχεται την Πέμπτη 27 Ιουλίου 2023, στις 15:00, δια ζώσης, για συζήτηση και λήψη απόφασης στο παρακάτω θέμα το Δημοτικό Συμβούλιο Λευκάδας.
ΘΕΜΑ: Απόφαση Δ.Σ. για κατανομή εγκριθεισών ανθρωποωρών σε θέσεις προσωπικού μερικής ή/και πλήρους απασχόλησης με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για την κάλυψη αναγκών καθαριότητας σχολικών μονάδων του Δήμου Λευκάδας, για το διδακτικό έτος 2023-2024. Εισηγητής: Χαράλαμπος Καλός, Δήμαρχος
Η συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα διότι η έγκριση πρόσληψης προσωπικού καθαριότητας σχολικών μονάδων της Χώρας με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου στους δήμους για το διδακτικό έτος 2023-2024 μας ανακοινώθηκε με το υπ΄αριθ. 61784/21-07-2023 έγγραφο-ανακοίνωση του ΥΠ. ΕΣ.
Λόγω δεσμευτικών προθεσμιών θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία πρόσληψης του ανωτέρω προσωπικού και να τηρηθούν απαρέγκλιτα οι προθεσμίες ώστε με την αρχή του διδακτικού έτους 2023-2024 να έχει αναλάβει υπηρεσία.