Εκδηλώσεις του Ποντιακού Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίου Νικολάου Βόνιτσας
Ο Ποντιακός Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Νικολάου ο «Άγιος Νικόλαος» διοργανώνει την Παρασκευή 28 Ιουλίου 2023 στις 21:30, στην πλατεία του χωριού, μουσικό αφιέρωμα στον Πόντο με ελεύθερη είσοδο. Συμμετέχουν η Αδελφότητα Ποντίων και Μικρασιατών Ηπείρου και ο Ποντιακός Πολιτιστικός Σύλλογος «Άγιος Νικόλαος».
Το Σάββατο 29 Ιουλίου 2023, στις 21:30, στην πλατεία του χωριού, θα διοργανωθεί λαϊκοδημοτική βραδιά με ελεύθερη είσοδο. Συμμετέχουν ο Χορευτικός Όμιλος Πρέβεζας, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ακτίου-Βόνιτσας «Η Θεοτόκος» και ο «Ορφέας» Λευκάδας.