Διαμαρτυρία αναγνώστη για ακαθάριστα οικόπεδα και τον κίνδυνο πυρκαγιάς
Αναγνώστης, αφού επισημαίνει την κατηγορία κινδύνου 5 (κόκκινος συναγερμός) για τον κίνδυνο πυρκαγιάς που ισχύει σήμερα στην Περιφερειακή Ενότητα Λευκάδας, παρατηρεί ότι οικόπεδα και ακάλυπτοι χώροι μέσα στον οικοδομικό ιστό της πόλης δεν έχουν καθαριστεί, με αποτέλεσμα να ελλοχεύει ο κίνδυνος πρόκλησης πυρκαγιάς ή ταχείας επέκτασης της.
Επισυνάπτει επίσης για του λόγου το αληθές φωτογραφίες «αδιαφορίας (το ελάχιστο) συμπολιτών μας και του οικείου Δήμου μας», όπως ο ίδιος σημειώνει.