Νυδρί: Λιτάνευση της εικόνας της Παναγίας με τη συμμετοχή της Μπάντας της Φιλαρμονικής
Στο πλαίσιο του θρησκευτικού εορτασμού της Κοίμησης της Θεοτόκου πραγματοποιήθηκε χθες στο Νυδρί Λευκάδας, μετά τον πανηγυρικό εσπερινό στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου, λιτανεία της εικόνας της Παναγίας κατά μήκος του πεζόδρομου με τη συμμετοχή της Μπάντας της Φιλαρμονικής, πλήθους πιστών καθώς και του βουλευτή Λευκάδας, Θανάση Καββαδά, του Αντιπεριφερειάρχη Λευκάδας, Ανδρέα Κτενά, και του Δημάρχου Λευκάδας, Χαράλαμπου Καλού.
Οι φωτογραφίες είναι του Μάριου Γαζή.