Έσπασε μεγάλο κλωνάρι πεύκου σε παραλία του Περιγιαλίου
Έπεσε το πρωί της Δευτέρας κλωνάρι πεύκου στην παραλία του Περιγιαλίου κάτω από το καφέ «Μπρίκι». Συγκεκριμένα, έσπασε ένα μεγάλο κλωνάρι και κρέμεται απειλητικά πάνω από το δρόμο πρόσβασης στην παραλία. Περίοικοι απέκλεισαν πρόχειρα την περιοχή για να μην τραυματιστεί κάποιος από τους επισκέπτες του τόπου μας που προσεγγίζουν την παραλία.
Αξιοσημείωτο ότι η επικινδυνότητα των πεύκων στην εν λόγω περιοχή τόσο για διερχόμενους όσο και για τον κίνδυνο να πέσουν σε καλώδια της ΔΕΗ είχε επισημανθεί πριν ένα χρόνο περίπου στο δημοτικό συμβούλιο από δημοτικό σύμβουλο της «Λαϊκής Συσπείρωσης», ενώ και κάτοικος της περιοχής είχε απευθυνθεί στο Δήμο Λευκάδας για το ίδιο θέμα χωρίς όμως να υπάρξει καμία παρέμβαση.