Εορτασμός της Παναγίας Παυσολύπης στον ενοριακό ναό Ταξιαρχών Καρυωτών
Την ΠΕΜΠΤΗ 31 Αυγούστου, εορτή της Συνάξεως της Υ. Θεοτόκου της επικαλουμένης ΠΑΥΣΟΛΥΠΗΣ, εορτάζει ο Ιερός Ναός των Ταξιαρχών Καρυωτών την δεύτερη ετήσια πανήγυρή του.
Αντίγραφο της εικόνος Αυτής, βρίσκεται στον Ιερό Ναό μας, από την Ι. Μονή της Αγίας Τριάδος νήσου Χάλκης της Κωνσταντινουπόλεως.
Την ΤΕΤΑΡΤΗ το βράδυ και ώρα 8.00 μ.μ. θα ψαλεί ο Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός μετά αρτοκλασίας και εν συνεχεία θα ψαλεί η ακολουθία του Όρθρου και η ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.