Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στις διοργανώσεις της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας για την αγ. περ. 2023-24
Τις ομάδες που θα αγωνιστούν στις διοργανώσεις της για την αγωνιστική περίοδο 2023-24 ανακοίνωσε η ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.
Από το νησί της Λευκάδας συμμετέχουν στην Α΄ ερασιτεχνική κατηγορία ο Πανλευκάδιος και ο Οδυσσέας Νυδριού και στη Β΄ ερασιτεχνική κατηγορία οι ομάδες: ΑΟ Αγίου Πέτρου, Αναγέννηση Τσουκαλάδων, Νέοι Πανλευκάδιου, ΠΑΣ Σύβρου, ΠΑΣ Σφακιώτες και ΠΕΑΣ Κατούνας.
Στη διοργάνωση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας αγωνιστικής περιόδου 2023-24 παίρνουν μέρος από τη Λευκάδας οι εξής ομάδες: Τηλυκράτης, Πανλευκάδιος, Οδυσσέας Νυδριού, Αναγέννηση Τσουκαλάδων, ΠΑΣ Σύβρου, ΠΑΣ Σφακιώτες, ΠΕΑΣ Κατούνας.