Την Πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε ο Σύλλογος Λευκαδίων Κέρκυρας η «Αλληλοβοήθεια»
Ο Σύλλογος Λευκαδίων Κέρκυρας η «Αλληλοβοήθεια» έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του στο μεζεδοπωλείο Πέργολα. Να αναφέρουμε ότι ο Σύλλογος συμπληρώνει 100 χρόνια ζωής καθώς ιδρύθηκε την 28η Μαρτίου 1924.
Σύμφωνα με το 1ο άρθρο του καταστατικού σκοπός του Συλλόγου ήταν η αμοιβαία υποστήριξη των ατομικών κα γενικών συμφερόντων των μελών του εφόσον ταυτόχρονα στηρίζονται επί του νομίμου δικαίου ως και των γενικών συμφερόντων της ιδιαιτέρας μας πατρίδας.
Χρόνια πολλά σ΄ ολους τους απανταχού Λευκαδιτες.
(Ευχαριστούμε τον κ Παναγιώτη Σκληρό για το βιβλίο του Λευκαδίτικες ιστορίες που μας έστειλε για το φλουρί)!