Σε εξέλιξη οι αρχαιρεσίες του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Λευκάδας-Βόνιτσας
Σε εξέλιξη βρίσκονται οι αρχαιρεσίες του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Λευκάδας και πρώην Επαρχίας Βόνιτσας «Η Αναγέννηση» για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου, της νέας Εξελεγκτικής Επιτροπής καθώς και των αντιπροσώπων για το Εργατικό Κέντρο Λευκάδας-Βόνιτσας και την Ομοσπονδία Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ελλάδας.
Η κάλπη στήθηκε σήμερα Τρίτη 23 Γενάρη 2024 στο Εργατικό Κέντρο Λευκάδας όπου προσέρχονταν από το μεσημέρι τα μέλη του συλλόγου για να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα. Η κάλπη θα είναι ανοιχτή μέχρι τις 20:00.
Για να πάρει κανείς μέρος στις εκλογές θα πρέπει να έχει μαζί του Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή διαβατήριο ή άλλο πιστοποιητικό που να βεβαιώνει την ταυτοπροσωπία.
Οι αρχαιρεσίες θα συνεχιστούν στον ίδιο χώρο (Εργατικό Κέντρο) την Πέμπτη 25 Γενάρη τις ώρες 12:00-20:00 και την Παρασκευή 26 Γενάρη τις ώρες 13:30-19:30.
Το ψηφοδέλτιο της «Δημοκρατικής Αγωνιστικής Συνεργασίας» (Δ.Α.Σ.):