Ο Χριστόφορος Μπόκας νέος Συντονιστής Επιχειρήσεων Ηπείρου, Δυτ. Μακεδονίας και Νήσων του Π.Σ.
Με απόφαση του Αρχηγού του Πυροσβεστικού Σώματος, Αντιστράτηγου Θεόδωρου Βάγια, σχετικά με την τοποθέτηση των Υποστρατήγων του Πυροσβεστικού Σώματος ο Χριστόφορος Μπόκας τοποθετείται ως Συντονιστής Επιχειρήσεων Ηπείρου, Δυτικής Μακεδονίας και Νήσων (Κέρκυρα, Λευκάδα, Παξοί) με έδρα τα Ιωάννινα, ο οποίος καταλαμβάνει τη θέση του Δημήτριου Κοντογιάννη που αποστρατεύτηκε.