Ας φροντίσουν να το βγάλουν από τη μέση του πεζοδρομίου
Το έχουμε δει πολλές φορές αλλά ξεχνάμε πάντα να το αναφέρουμε.
Βρίσκεται στην παραλία της πόλης της Λευκάδας κοντά στο παλιό Pirates Cafe Bar (καράβι). Είναι μάλλον ένα παλιό κανόνι που θα πρέπει να χρησίμευε παλιότερα ως δέστρα. Βρίσκεται στη μέση ακριβώς του πεζοδρομίου. Δεν φαίνεται σήμερα να χρησιμεύει σε κάτι. Ας φροντίσουν να βγει προτού σπάσει κανείς τα μούτρα του…