Πανηγυρικός Εσπερινός της Υπαπαντής του Κυρίου στον ΙΝ Εισοδίων της Θεοτόκου στην πόλη της Λευκάδας
Με αφορμή την πανήγυρη της Υπαπαντής του Κυρίου εψάλει το απόγευμα της Πέμπτης 1 Φλεβάρη 2024, στον Ιερό Ναό Εισοδίων της Θεοτόκου, στην κεντρική αγορά της πόλης της Λευκάδας, ο Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός με αρτοκλασία.
Αύριο Παρασκευή 2 Φλεβάρη, ανήμερα της εορτής, θα αρχίσει στις 7:30 το πρωί ο Όρθρος και θα ακολουθήσει στις 8:45 η Θεία Λειτουργία, ενώ το απόγευμα της ίδιας μέρας στις 6:00 μ.μ. θα ψαλεί η Ιερά Παράκληση προς την Υπεραγία Θεοτόκο.