Απέσυρε την υποψηφιότητά του από τις εκλογές της ΝΕ ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Λευκάδας ο Σπύρος Πολίτης
Με επιστολή του προς την ΝΕ ΣΥΡΙΖΑ Λευκάδας και την Επιτροπή διοργάνωσης των εκλογών της Νομαρχιακής Επιτροπής, ο Σπύρος Β. Πολίτης αποσύρει την υποψηφιότητά του από τις εκλογές της Νομαρχιακής Επιτροπής ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Λευκάδας που θα διεξαχθούν την Κυριακή 10 Μάρτη 2024, για λόγους διαφορετικούς της θελήσεως του, όπως ο ίδιος αναφέρει.
Αναλυτικά η επιστολή:
Σύντροφοι,
Για λόγους διαφορετικούς της θελήσεως μου, και που εν καιρώ, αν κριθεί αναγκαίο, θα εκθέσω, σας δηλώνω ότι αποσύρω την υποψηφιότητα μου, από τις επικείμενες την Κυριακή 10-3-2024.
Φυσικά και παραμένω ενεργό μέλος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, όπως ακριβώς ήμουν σ όλο το διάστημα της παρουσίας μου είτε ως απλό μέλος, είτε ως μέλος της απερχόμενης ΝΕ.
Φυσικά στηρίζω τον νέο μας Πρόεδρο, τον Στέφανο Κασσελάκη και βέβαια δεν αποχωρώ από το πολιτικό σκηνικό.
Συνεπώς θα συμβάλω, μ΄ όποιον τρόπο μπορώ και κρίνω κατάλληλο, στην ανοδική πορεία του ΣΥΡΙΖΑ–ΠΣ, σ΄ όλες τις επερχόμενες εκλογικές αναμετρήσεις, αρχής γενομένης από τις Ευρωεκλογές.
Εύχομαι η νέα Νομαρχιακή Επιτροπή, να κάνει όσα έπρεπε και δεν έκανε τα προηγούμενα χρόνια και να βελτιώσει όσα έκανε, διορθώνοντας τα λάθη μας.
Λευκάδα 8-3-2024
Με τιμή
Πολίτης Β. Σπυρίδων