Oι τρεις τελικοί υποψήφιοι για τη διοίκηση της 6ης ΥΠΕ
Ανακοίνωσε ονόματα το ΑΣΕΠ
Την τελική λίστα με τα ονόματα των τριών επικρατέστερων για Διοικητές ΥΠΕ για τις επτά περιφέρειες της χώρας γνωστοποίησε το ΑΣΕΠ. Μετά τον γραπτό διαγωνισμό που διεξήγαγε ο φορέας, προέκυψαν τρεις υποψήφιοι Διοικητές ΥΠΕ ανά υγειονομική περιφέρεια οι οποίοι και έγραψαν καλύτερα στις εξετάσεις και μοριοδοτήθηκαν με περισσότερους βαθμούς.
Οι περισσότεροι υποψήφιοι που βρίσκονται στην τελική λίστα είναι ήδη στελέχη των υγειονομικών περιφερειών και ευελπιστούν να συνεχίσουν την πορεία τους στο Εθνικό Σύστημα Υγείας.
Αντίστοιχη λίστα με δύο ονόματα ανά υγειονομική περιφέρεια αναμένεται να ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες και για τους υποδιοικητές ΥΠΕ αφού κι εκείνοι πέρασαν την ίδια διαδικασία με γραπτές εξετάσεις και μοριοδότηση.
Στην 6η ΥΠΕ Πελοποννήσου – Ιονίων Νήσων – Ηπείρου και Δυτικής Ελλάδας, η τριάδα αποτελείται από τους:
-ΜΠΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ,
-ΔΕΝΤΣΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ &
-ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
(ΤΑ ΝΕΑ της Αιτωλοακαρνανίας)