Π.Ε. Λευκάδας: Προκήρυξη ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για το έργο «Εκβραχισμοί, Προστασία πρανών, Βραχοπαγίδες»
Την προκήρυξη ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την ανάθεση του έργου «Εκβραχισμοί, Προστασία πρανών, Βραχοπαγίδες στο επαρχιακό δίκτυο της Π.Ε. Λευκάδας λόγω σεισμού (17-11-15)» το οποίο χρηματοδοτείται από πιστώσεις ΠΔΕ ΕΠΑ, υπέγραψε ο Περιφερειάρχης, Γιάννης Τρεπεκλής.
Ειδικότερα, το έργο είναι προϋπολογισμού 520.000 Ευρώ (μαζί με το ΦΠΑ) και εντάσσεται στην κατηγορία «Οδοποιία», ενώ η προθεσμία εκτέλεσής του είναι έξι μήνες, από την ημέρα υπογραφής της σύμβασής του.
Η αναλυτική διακήρυξη του εν λόγω έργου έχει συνταχθεί σύμφωνα με το πρότυπο τεύχος διακήρυξης ανοικτής διαδικασίας της Ε.Α.Α.ΔΗ.ΣΥ. για τη σύναψη ηλεκτρονικών δημοσίων συμβάσεων έργου κάτω των ορίων του Ν.4412/16, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά με βάση την τιμή.
Η υποβολή των προσφορών θα γίνει από τους ενδιαφερομένους μόνο ηλεκτρονικά, μέσω της διαδικτυακής πύλης www. Promitheus.gov.gr.