Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Λευκάδας εκλέχτηκε η Λίνα Μακρυγιώργου
Πραγματοποιήθηκαν σήμερα Κυριακή 2 Ιανουαρίου, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημαρχείου, οι δημαιρεσίες για την εκλογή του προεδρείου του νέου Δήμου Λευκάδας.
Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου εκλέχθηκε η Λίνα Μακρυγιώργου, Αντιπρόεδρος ο Θανάσης Καββαδάς και γραμματέας η Σάντα Κατερίνα.
Τώρα ψήφους και λοιπά δεν γνωρίζουμε μιας και δεν παραβρεθήκαμε. Ακολούθησε η εκλογή των μελών της Οικονομικής Επιτροπής, καθώς και της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής τη σύνθεση των οποίων επίσης δεν γνωρίζουμε ως ώρας και θα ανακοινώσουμε προσεχώς.