Διάλεξη για τη Νόσο του Alzheimer διοργανώνει ο Δήμος Λευκάδας σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Λευκάδας
Πρόσκληση – Ανακοίνωση
Ο Δήμος Λευκάδας σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Λευκάδας διοργανώνει διάλεξη της καθηγήτριας Νευρολογίας Α.Π.Θ. καθ Τσολάκη Μάγδας με θέμα: «Ν. Αlzheimer: Η πρόκληση του 21ου αιώνα», την Τετάρτη 30 Μαρτίου 2011 ώρα 7:00 μμ στο Δημοτικό Κινηματογράφο «ΑΠΟΛΛΩΝΑ».
Η διάλεξη είναι ανοικτή στο κοινό.
ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Φώτο: welt.de