ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ [ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ] ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ Ι.Κ.Α.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ .Ι.Κ.Α ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ.
Με 8.000 ευρώ, εγώ να δείτε πως σενιάρομαι αγαπητέ μου διαχειριστή!
Τόσο φημολογείται ότι μας κόστισε τo μεικ απ ! Και δεν έγινε ενόψει καλοκαιριού, αλλά με αφορμή την Κυριακάτικη επίσκεψη της Ολυμπιακής φλόγας και όσα ταρατατζούμ θα ακολουθήσουν!
Για να έχουν οι αιρετοί μας να δείχνουν καλές φωτογραφίες μεθαύριο στα εγγόνια τους! Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα ….
Χάθηκε ο κόσμος να βάλουνε δέκα τριανταφυλλιές φτηνότερα θα μας ερχόταν!
Οι αιρετοί μας δεν καταλαβαίνουν τίποτε από κρίση, ως συνήθως βρίσκονται στην κοσμάρα τους!!!
ΝΙΚΗΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΗΛΘΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ . ΤΙ ΡΩΤΑΣ ? ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ .ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ [ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΝΟΜΙΜΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΑΝ ]ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΑΞΟΦΕΝΕΤΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ .ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΒΠΕΠΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟ ΤΟΥ ΝΑΤ ΝΑ ΕΧΗ ΑΝΑΛΑΒΗ ΝΑ ΔΙΝΗ ΝΕΡΟ ΣΤΑ ΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΤΙΖΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΑΥΤΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΗ ? ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΕΡΓΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΕΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ .ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.
μα φαντάζομαι, ότι οι άνθρωποι που δουλεύουν εκεί,λευκοί ή μελαψοί, είναι ασφαλισμένοι!! και φυσικά ότι είναι «νόμιμοι»μετανάστες ή ντόπιοι! δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά…..
ως προς το ποιος θα πληρώσει, φυσικά και ξέρω!
το ερώτημα ρητορικό – όχι πως περιμένω απάντηση φυσικά- προς τη δημοτική αρχή… στην εποχή της … διαφάνειας της …. νομιμότητας και της ..οικονομίας!!!!
αλλά, το ερώτημα, και προς τους συμπολίτες μας. και ειδικά τους «κοψοχέρηδες»… ξέρουν αυτοί…..
ΕΓΩ ΝΙΚΗΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑ [ ΚΟΨΟΧΕΡΙ ].ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΟΚ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ .ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΛΑΔΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΨΟΓΑ .ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΙΟΣ ΚΙΝΕΙ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ….ΕΧΕΙ ΚΑΙ 3-4 ΚΟΛΑΟΥΖΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΕ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ [ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ] ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ Ι.Κ.Α.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ .Ι.Κ.Α ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ.
Είπε κανείς τίποτα περί ανασφάλιστης εργασίας και την πάταξή της;;;
Μια ωραια ευκαιρια για ευπρεπισμο του χωρου
Πολύ ωραίο το γκαζόν μόνο που θέλει πολύ νερό . Δεν βλέπω μπεκάκια για το πότισμα να δούμε πόσο θα κρατήσει.
Συγνώμη δεν είδα τις υδροροές όλα τ όμβρια καταλήγουν στο γκαζόν τέλεια επιτυχία.
Με 8.000 ευρώ, εγώ να δείτε πως σενιάρομαι αγαπητέ μου διαχειριστή!
Τόσο φημολογείται ότι μας κόστισε τo μεικ απ ! Και δεν έγινε ενόψει καλοκαιριού, αλλά με αφορμή την Κυριακάτικη επίσκεψη της Ολυμπιακής φλόγας και όσα ταρατατζούμ θα ακολουθήσουν!
Για να έχουν οι αιρετοί μας να δείχνουν καλές φωτογραφίες μεθαύριο στα εγγόνια τους! Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα ….
Χάθηκε ο κόσμος να βάλουνε δέκα τριανταφυλλιές φτηνότερα θα μας ερχόταν!
Οι αιρετοί μας δεν καταλαβαίνουν τίποτε από κρίση, ως συνήθως βρίσκονται στην κοσμάρα τους!!!
καλά, πριν δέκα – δεκαπέντε μέρες στον ίδιο χώρο,εργάτες δεν φύτεψαν και σκάλιζαν άλλα φυτά;
τι έγινε;
τι .. διαφορά ποιος την πληρώνει;;;;;
ΝΙΚΗΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΗΛΘΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ . ΤΙ ΡΩΤΑΣ ? ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ .ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ [ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΝΟΜΙΜΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΑΝ ]ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΑΞΟΦΕΝΕΤΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ .ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΒΠΕΠΕΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟ ΤΟΥ ΝΑΤ ΝΑ ΕΧΗ ΑΝΑΛΑΒΗ ΝΑ ΔΙΝΗ ΝΕΡΟ ΣΤΑ ΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΤΙΖΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΑΥΤΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΗ ? ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΕΡΓΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΕΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ .ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΓΡΑΦΗΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.
μα φαντάζομαι, ότι οι άνθρωποι που δουλεύουν εκεί,λευκοί ή μελαψοί, είναι ασφαλισμένοι!! και φυσικά ότι είναι «νόμιμοι»μετανάστες ή ντόπιοι! δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά…..
ως προς το ποιος θα πληρώσει, φυσικά και ξέρω!
το ερώτημα ρητορικό – όχι πως περιμένω απάντηση φυσικά- προς τη δημοτική αρχή… στην εποχή της … διαφάνειας της …. νομιμότητας και της ..οικονομίας!!!!
αλλά, το ερώτημα, και προς τους συμπολίτες μας. και ειδικά τους «κοψοχέρηδες»… ξέρουν αυτοί…..
ΕΓΩ ΝΙΚΗΤΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑ [ ΚΟΨΟΧΕΡΙ ].ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΣΟΚ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ .ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΛΑΔΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΨΟΓΑ .ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΙΟΣ ΚΙΝΕΙ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ….ΕΧΕΙ ΚΑΙ 3-4 ΚΟΛΑΟΥΖΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ.