Στα Κολυβάτα Λευκάδας κάποτε…
Στη φωτογραφία διακρίνονται:
(1) Γεώργιος Χρ. Κατσαρός (Καραγιάννης) – (2) Διονύσιος Απ. Κολυβάς (†) (Μπερδεμπές) – (3) Ερωτόκριτος Σπ. Δουβίτσας – (4) Πανταζής Γεωργ. Κολυβάς (Τσιρογιάννης) – (5) Γιάννης Γεωργ. Κολυβάς (Τσιρογιάννης) (6) Σπύρος Κωνστ. Βλάχος (Μπαρδάκας) και Θωμάς Κωνστ. Κακλαμάνης (Ρίπας).
Η φωτογραφία είναι από το προσωπικό αρχείο του Ε.Δ. τον οποίο και ευχαριστούμε για την ευγενή παραχώρησή της (Σημείωση: δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα «Αντίλαλοι απ” τους Σκάρους» του Συλλόγου Αλεξανδριτών Λευκάδας).