Να λειτουργεί άραγε;
Πέσαμε πάνω του. Πεπαλαιωμένο έως μουσειακό μου φαίνεται. Να λειτουργεί άραγε; Πολύ περισσότερο μάλιστα που βρίσκεται κοντά σε παιδικούς σταθμούς και σχολεία;
Στην ανακοίνωση πάντως της Λαϊκής Συσπείρωσης Λευκάδας διαβάσαμε μεταξύ άλλων το ανεκδιήγητο, ότι η πυροσβεστική υπηρεσία απευθύνθηκε λέει -λόγω της πολύ μεγάλης υποχρηματοδότησης από το υπουργείο- στην μητρόπολη για την αντικατάσταση ελαστικών στα αυτοκίνητα, η οποία και κάλυψε ένα μέρος της δαπάνης όπως πληροφορηθήκαμε, και ότι «εκατοντάδες είδους υδροστόμια σ’ ολόκληρο το νησί είτε λείπουν, είτε δεν έχει γίνει κανένας έλεγχος για τη λειτουργία τους…».
[Gallery not found]