Το Επιμελητήριο Λευκάδας σχετικά με την τοποθέτηση κρυφής κάμερας σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΣΙΑΣ
Το Επιμελητήριο Λευκάδας με αφορμή τα πρόσφατα δημοσιεύματα σχετικά με την τοποθέτηση κρυφής κάμερας σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο του Νομού μας θα ήθελε να υπογραμμίσει τα παρακάτω.
Το νησί της Λευκάδας είναι ένας κατ’ εξοχήν τουριστικός προορισμός, κατά συνέπεια οι υπηρεσίες που προσφέρει θεωρούνται και είναι υψηλού επιπέδου. Το σύνολο των επαγγελματιών που ασχολούνται με το τουριστικό προϊόν είναι ευσυνείδητοι και δραστηριοποιούνται έντιμα και υπεύθυνα στο χώρο.
Το Επιμελητήριό μας ως ο κατ’ εξοχήν εκπρόσωπος των επαγγελματιών του Νομού μας φρονεί ότι επ’ ουδενί λόγω δεν επιτρέπεται ένα μεμονωμένο περιστατικό να αμαυρώνει την αξιοπιστία και το κύρος των επαγγελματιών ενός ολόκληρου νομού, ούτε να κλονίζει την εμπιστοσύνη των επισκεπτών στις υπηρεσίες που προσφέρει ο τόπος μας.
Για το Δ.Σ.
Ο Πρόεδρος
Αντώνιος Ι. Δουβίτσας
Για την «Ταμπακέρα» δε λες τίποτε Πρόεδρε.