Ανακοίνωση Διοικητικού Συμβουλίου ΕΛΜΕ Λευκάδας
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το ΔΣ ΕΛΜΕ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ευχαριστεί το σύνολο των συναδέλφων εκπαιδευτικών για την συμμετοχή τους στις εκλογικές διαδικασίες ανάδειξης του ΔΣ και της εξελεκτικής επιτροπής.
Με ευκαιρία την ένσταση της ΕΣΑΚ–ΔΕΕ για την κατανομή των εδρών εκτιμούμε ότι μία έδρα με βάση τα αδιάθετα υπόλοιπα έπρεπε να αποδοθεί στην παραπάνω παράταξη άποψη που εκφράσαμε και μεμονωμένα σαν υποψήφιοι κατά την έκδοση των αποτελεσμάτων.
Γνωρίζοντας την κρίσιμη περίοδο ληστρικής οικονομικής αφαίμαξης και αφαίρεσης εργασιακών δικαιωμάτων (μισθοδοσίες, δώρα, επιδόματα, περίθαλψη, συνταξιοδότηση κλπ ) εργασιακής εξαθλίωσης και ανασφάλειας που βιώνουμε όλοι δεσμευόμαστε να εργαστούμε με όλες τις δυνάμεις μας για την ενότητα του κλάδου και την ενδυνάμωση του κοινού με τον σύνολο των εργαζομένων αγώνα μας.
Καλούμε όλους τους συναδέλφους σε συνεχή επαγρύπνηση, συμμετοχή στις συλλογικές διαδικασίες αποφάσεων και αγωνιστικών κινητοποιήσεων που θα αποφασίσουμε.
Για το Δ.Σ
Ο Πρόεδρος Κούρτης Φίλιππος |
Ο Γραμματέας Παραστατίδης Παναγιώτης |