Μουσικό Σχολείο: «Φωτο…γραφίζοντας τη Λευκάδα»
Την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου η Φωτογραφική Ομάδα του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας πραγματοποίησε εκδρομή στην ευρύτερη περιοχή του Νυδριού, στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος «Φωτο…γραφίζοντας τη Λευκάδα».
Σκοπός της εκδρομής ήταν η λήψη φωτογραφιών, οι οποίες θα συμπεριληφθούν στην τελική έκθεση φωτογραφίας της ομάδας το Μάιο.
Οι μαθητές, σε συνεργασία με τους υπεύθυνους καθηγητές της Φωτογραφικής Ομάδας Βλιώρα Κων/να, Γούλα Αικατερίνη, Σοφιανό Κων/νο, έχουν επιλέξει ως θέμα της τελικής έκθεσης τις «Οι Τέσσερις εποχές στο νησί της Λευκάδας».
Με το θέμα αυτό γίνεται μια προσπάθεια ανάδειξης και προβολής γνωστών ή κρυμμένων εικόνων του νησιού, η αισθητική αξία των οποίων παραμένει υψηλή όλες τις εποχές του χρόνου.
Η Φωτογραφική Ομάδα
Του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας