Νεοέλληνα το ανάγνωσμα: Έλα μωρέ τώρα, σιγά τι έγινε…
Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς τη συνολική χωρητικότητα του οργανωμένου χώρου στάθμευσης αυτοκινήτων δίπλα από το Διοικητήριο, στην πόλη της Λευκάδας.
Είναι αρκετές πάντως οι θέσεις, διαγραμμισμένες μια χαρά, αν και θα πρέπει να ομολογήσουμε ότι, έτσι όπως είναι κατανεμημένες με σκοπό τη μέγιστη αξιοποίηση του χώρου, χρειάζεται καμιά φορά να μανουβράρει κάποιος για να παρκάρει σωστά στον προβλεπόμενο χώρο.
Βέβαια αυτό το κάνει όποιος έχει την αίσθηση ότι βρίσκεται σε ένα δημόσιο χώρο που χρησιμοποιείται ισότιμα απ” όλους τους συμπολίτες μας και οφείλει ως εκ τούτου να τον σεβαστεί, γιατί υπάρχουν δυστυχώς, όπως φαίνεται, και κάποιοι άλλοι νεοέλληνες συμπολίτες μας που δεν χαμπαριάζουν από τέτοια -η δουλειά μας να γίνεται…- που θεωρούν το χώρο αυτό τσιφλίκι του πατέρα τους…