2η συνάντηση επαγγελματιών Νικιάνας για την ίδρυση συλλόγου
Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι, στη Νικιάνα Λευκάδας, η 2η συνάντηση ενδιαφερομένων επαγγελματιών του χωριού μας, με σκοπό την ίδρυση ενός Επαγγελματικού Συλλόγου που θα αποσκοπεί, πρωτίστως, μέσα από διάφορες δράσεις και παρεμβάσεις στην προάσπιση των συμφερόντων τους.
Η συζήτηση επικεντρώθηκε στη συζήτηση άρθρων του καταστατικού που θα προταθεί στην ιδρυτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου -απαιτούνται 21 ιδρυτικά μέλη- όπου και θα εκλεγεί η προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή, μέχρι την ολοκλήρωση των διαδικασιών για τη νομική αναγνώριση του συλλόγου από το οικείο Πρωτοδικείο.