Εκδήλωση για τα Κούλουμα στη Νικιάνα και πάλι μετά από δύο χρόνια ακυρώσεων
Μετά από δύο χρόνια ακυρώσεων, λόγω των έκτακτων συνθηκών για την αντιμετώπιση του COVID-19, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νικιάνας «οι Σκάροι» διοργάνωσε και πάλι με επιτυχία την Καθαρά Δευτέρα 7 Μάρτη 2022 την καθιερωμένη εκδήλωση των Κούλουμων στο Λιμάνι της Νικιάνας, μπροστά από το Restaurant «Κατερίνα».
Οι πολυπληθείς καλεσμένοι είχαν την ευκαιρία να γευτούν την παραδοσιακή φασολάδα και διάφορα άλλα σαρακοστιανά εδέσματα.
Στην εκδήλωση έδωσαν το «παρών», μεταξύ άλλων και όσους μπορέσαμε να διακρίνουμε όσο είμαστε στο χώρο, ο Δήμαρχος Λευκάδας, κ. Χαράλαμπος Καλός, οι δημοτικοί σύμβουλοι Νίκος Γαζής και Βαγγέλης Βερροιώτης και η Γραμματέας της Τομεακής Επιτροπής Λευκάδας του ΚΚΕ, Ευτυχία Καραβασίλη.
Και του χρόνου χωριανοί. Μπραβο στο συλλογο.Πάντως έμαθε ότι θα βγάλετε φωτογραφίες κι ειπε να μην χάσει..