Πλήθος κόσμου στην κηδεία του Μπάμπη και της Κατερίνας Λάζαρη
Τελευταίο αντίο στον Μπάμπη Λάζαρη και την σύζυγό του Κατερίνα που έχασαν τη ζωή τους σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα στην περιοχή Πόντι Βασιλικής, είπαν το μεσημέρι του Σαββάτου 22 Οκτώβρη 2022 συγγενείς, γνωστοί και φίλοι, στην εξόδιο ακολουθία που τελέστηκε στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελιστρίας Λευκάδας χοροστατούντος του Μητροπολίτη Λευκάδος και Ιθάκης κ. Θεοφίλου.
Το παρών στην κηδεία έδωσαν μεταξύ άλλων ο βουλευτής Λευκάδας, κ. Θανάσης Καββαδάς, και ο Δήμαρχος Λευκάδας κ. Χαράλαμπος Καλός, ενώ ανάμεσα στα λιγοστά στεφάνια (επιθυμία των συγγενών ήταν αντί στεφάνων να ενισχυθεί οικονομικά το ΚΔΑΠ-ΜΕΑ Λευκάδας) ήταν και αυτό του ΚΔΑΠ-ΜΕΑ της Κοινωφελούς ΔΕΠΟΚΑΛ του Δήμου Λευκάδας, καθώς οι εκλιπόντες βοηθούσαν συχνά εθελοντικά στο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Ατόμων με Αναπηρίες, και είχαν συνδεθεί με φιλία με πολλά από τα παιδιά.