Μια μαγική βραδιά με την παράσταση «Aladdin» της σχολής χορού «School of art» της Αλεξάνδρας Μπούρα
Μικροί και μεγάλοι μαθητές της ερασιτεχνικής σχολής χορού «School of art» της Αλεξάνδρας Μπούρα παρουσίασαν με επιτυχία το βράδυ της Δευτέρας 10 Ιουλίου 2023 στο κατάμεστο Ανοιχτό Θέατρο Λευκάδας το γνωστό παραμύθι «Aladdin».
Μελωδίες, χρώματα και εικόνες με κύριο αφηγητή την κίνηση του σώματος ταξίδεψαν το κοινό στα βάθη της Ανατολής με τα μαγικά χαλιά, τους κλέφτες, τους πρίγκιπες και τις πριγκίπισσες, τα λυχνάρια και με ένα τζίνι που εκπλήρωνε τις ευχές.
Στο δεύτερο και τρίτο μέρος της παράστασης παρουσιάστηκαν χορογραφίες σύγχρονου χορού, hip-hop, μοντέρνου και λάτιν χορού.