Αύριο Σάββατο στην Αθήνα το 40ήμερο μνημόσυνο της Αγγελικής Μανωλίτση (Καψάλη)
Αύριο Σάββατο 26 Αυγούστου 2023, στις 9:00 το πρωί, στο Ιερό Ναό Αγίου Ανδρέα στα Πατήσια (Λευκωσίας 40) θα τελεστεί το 40ήμερο μνημόσυνο της Αγγελικής (Αγγέλας) Μανωλίτση (Καψάλη).
Η Αγγελική Μανωλίτση απεβίωσε στις 20 Ιουλίου 2023 και κηδεύτηκε στην Αθήνα. Γεννήθηκε στον Αλέξανδρο Λευκάδας και ήταν κόρη του Στάθη Μανωλίτση (Καψάλη) και της Σταμάτας. Είχε πέντε ακόμη αδέλφια, τον Αλέκο, τον Νίκο, τον Κώστα, τον Μήτσο και τη Ζωή, δύο παιδιά, τον Νίκο και την Κατερίνα και έναν εγγονό, τον Δημήτρη.