Με τα ίδια και απαράλλαχτα προβλήματα ανοίγει και φέτος τις πόρτες του το Νηπιαγωγείο Νικιάνας
Παρά τις κατά καιρούς διαβεβαιώσεις, με τα ίδια και απαράλλαχτα για πολλά χρόνια προβλήματα, με το μεγαλύτερο, ίσως, εξ αυτών να εστιάζεται στον προαύλιο χώρο του νηπιαγωγείου που είναι στρωμένος με τσιμέντο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τον κίνδυνο τραυματισμών των παιδιών, ανοίγει πάλι φέτος τις πόρτες του το Νηπιαγωγείο Νικιάνας.
Τις τελευταίες μέρες μητέρες των παιδιών έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για να ευπρεπιστεί ο περιβάλλων χώρος του νηπιαγωγείου ώστε να είναι όλα έτοιμα για την υποδοχή των παιδιών και τον αγιασμό για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2023-2024, που θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του νηπιαγωγείου στις 9:00 το πρωί της Δευτέρας 11 Σεπτεμβρίου.