Ανακοίνωση – διαμαρτυρία της Αναγέννησης Τσουκαλάδων για τον διαιτητή στον αγώνα με τον ΑΟ Αγίου Πέτρου | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Δε, Νοε 13th, 2023

anagennisi_tsoukaladon

Στον χθεσινό αγώνα της ομάδας μας με τον Α.O. Αγίου Πέτρου γίναμε μάρτυρες μιας αδιανόητης σφαγιαστικής διαιτησίας από τον κ. Πάτση!!! Και δεν αναφερόμαστε στο καταφανέστατο πέναλτι στην
μεγάλη περιοχή το οποίο και δεν υπέδειξε, μετά από έξοδο του τερματοφύλακα της ομάδας του Αγίου Πέτρου, ο οποίος χτύπησε τον επιθετικό μας στο κεφάλι -που είχε ήδη την μπάλα- με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί για τουλάχιστον 3 λεπτά.

Αναφερόμαστε, όμως, στο εκπληκτικό ποσοστό των φάουλ στο δεύτερο ημίχρονο 4-23 υπέρ του αντιπάλου και όλα αυτά σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο ένα γκολ, με πολύ δυνατές μονομαχίες και απ’ τις δύο ομάδες!

Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΟΣ με τα έκτροπα τα οποία έκανε, δυναμίτισε το παιχνίδι, εξοργίζοντας τους φιλάθλους μας. Δεν είναι όμως η πρώτη φορά!!! Δυστυχώς, ο κ. Πάτσης όποτε και να έχει οριστεί από την ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας να είναι ο διαιτητής ή ο επόπτης σε αγώνα στον οποίο συμμετέχουμε έχουμε παρόμοιες καταστάσεις μην μπορώντας να εξηγήσουμε την εχθρική του συμπεριφορά απέναντι μας!!!

ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΜΕ την εξαίρεση του κ. Πάτση Ιωάννη από τους υπόλοιπους αγώνες της ομάδας μας γιατί με λύπη σας κάνουμε γνωστό ότι σε επόμενο ορισμό του σε εντός ή εκτός έδρας αγώνων δεν θα μπορέσουμε να εγγυηθούμε για την ομαλή διεξαγωγή τους!!!

Υ.Γ. Κάτι τέτοιοι φέρνουν τη βία στα γήπεδα!!!

Υ.Γ1. Δεν μας ενδιαφέρει κύριοι της Ε.Π.Σ. αν δεν έχετε διαιτητές….δικό σας πρόβλημα!!!

Υ.Γ2. Η παραπάνω ανακοίνωση δεν στοχοποιεί σε καμία περίπτωση την ομάδα του Άγιου Πέτρου στην οποία δίνουμε συγχαρητήρια για τη νίκη και της ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα!!!