Στεφάνι για το Πολυτεχνείο κατέθεσε η ΝΕ Λευκάδας του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ
Στεφάνια για τα 50 χρόνια της εξέγερσης του Πολυτεχνείου κατέθεσαν το μεσημέρι της Παρασκευής 17 Νοέμβρη 2023 στο Μνημείο της Εθνικής Αντίστασης στην Πλατεία Μαρκά μέλη κα φίλοι της ΝΕ Λευκάδας του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ.
Πριν την κατάθεση του στεφανιού που έγινε από τον κ. Χρήστο Γληγόρη, συντονιστή της ΝΕ του ΣΥΡΙΖΑ, διαβάστηκε κείμενο για την εξέγερση του Πολυτεχνείου καθώς και τα ονόματα των νεκρών.