Στήθηκε η φάτνη στη Νικιάνα Λευκάδας
Στήθηκε και φέτος, με μέριμνα όπως κάθε χρόνο του Πολιτιστικού Συλλόγου «οι Σκάροι», η φάτνη στη Νικιάνα Λευκάδας, στο γνώριμο και από πέρυσι σημείο, στο κέντρο του χωριού, κοντά στον παράδρομο που οδηγεί στον ενοριακό ναό Μεταμόρφωσης του Σωτήρος.
Στο ξύλινο σπιτάκι οι γνωστές μεγάλες φιγούρες που συνθέτουν τη Γέννηση: η Θεοτόκος, το Βρέφος, ο Ιωσήφ και οι τρεις Μάγοι με τα δώρα στα χέρια τους. Σας καλούμε να κάνετε μια στάση να την δείτε και γιατί όχι να φωτογραφηθείτε με τα παιδιά σας.
Όπως είδαμε όμως σήμερα το πρωί με σημείωμα που είχε αφεθεί υπήρξε μία τουλάχιστον διαμαρτυρία για το ότι η φάτνη έχει στηθεί πολύ κοντά σε κολώνα ηλεκτροφωτισμού με αποτέλεσμα να δυσχαιρένεται στο σημείο αυτό η κυκλοφορία των πεζών στο πεζοδρόμιο.